Związki ketonowe w badaniu moczu

24 lata, kobieta. Objawy: nagłe, jakby kłujące okresowe bóle brzucha w nocy i nad ranem, powiększenie węzłów chłonncyh na szyi, wieczorami opuchnięta lewa konńczyna dolna, na wysokości łydki najbardziej odczuwalne, później przechodzi. Od 1,5 miesiąca przyjmuje pigułki, wcześniej przez 2 lata brałam tabletki - leczenie endokrynologiczne, ponadto kuracja 7-miesięczna lekiem - leczenie dermatologiczne, lek - leczenie ginekologiczne po licznych środkach farmakologicznych przeciwgrzybiczych, które nie dawały rezultatów. W młodszym wieku dużo chorowałam na anginy itp., gdzie dostawałam liczne antybiotyki, które niegdyś brałam bez leków osłonowych, stąd wiem, że mam teraz osłabiony układ odpornościowy. Wyniki badan KRWI: OB: 4mm, Leu: 6,20 m/mm3, Lim.: 45,2% 2,8# (strzałka w górę), Mon.: 3,5% 0,2#, Gra.: 51,3% 3,2#, Ery: 4,65 m/mm3, MCV: 95,8 f1, Ht: 44,5%, MCH: 30,5 pg, MCHC: 31,9 g/dl (strzałka w dół), RDW: 9,0, Hb: 14,2 g/dl, Tro: 157 m/mm3, MPV: 10,8 f1, Pt: 0,17%, PDW: 12,1 (strzałka w górę). Wynik badania MOCZU: Kolor: słomkowy, przejrzystość: zupełna, LEU: neg, NIT: neg, URO: 3,5 umol/L, PRO: neg, pH: 6,0, BLO: neg, SG: 1,030, KET: * 1+ 1,5 mg/dl, BIL: neg, GLU: neg, ASC: -----, osad: prawidłowy. BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNA za rozpatrzenie tych wyników badań.
ponad rok temu

Witam!

MCHC - tuż poniżej dolnej granicy normy (od 32 g/dl) - nie jest niepokojące.

RDW - nieco obniżone, nie jest niepokojące

Pozostałe wyniki morfologii krwi prawidłowe.

Badanie ogólne moczu - nie powinny występować związki ketonowe.

Niepokojące są opisywane przez Panią objawy. Wymagają one niezwłocznego wyjaśnienia. Wskazana jest więc wizyta w gabinecie lekarskim lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam