Normy płytek krwi

Witam! Mam 36 lat, jestem kobietą. Raczej nie choruję, ale ostatnio odczuwam ucisk w okolicy krtani, czasem dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (nadprodukcja gazów). Zrobiłam sobie kontrolne badania krwi i moczu. Zupełnie nie mam pojęcia, jak zinterpretować wyniki, a do lekarza idę w przyszłym tygodniu. Trochę martwią mnie podwyższone wartości w kilku miejscach (PDW, MPV, P-LCR). Oto moje wyniki (piszę ul w miejscu mikro): leukocyty 6,30 tys/ul, erytrocyty 4,66 mln/ul, hemoglobina 13,8 g/dl, hematokryt 42 %, MCV 91 fl, płytki krwi 242 tys/ul, RDW-SD 42,2 fl, RDW-CV 12,9 %, PDW 18,8 fl, MPV 13,4fl, P-LCR 51 %, PCT 0,32%, limfocyty 2,44 tys/ul, monocyty 0,55 tys/ul, eozynofile 0,10 tys/ul, bazofile 0,02 tys/ul, neutrofile 3,16 tys/ul, TSH 2,19 uIU/ml, OB 31/40. Będę wdzięczna za opis i wskazówki. Dziękuję za poświęcony czas!

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Parametry, które Panią niepokoją, dotyczą płytek krwi. Ich odchylenia nie są znaczne. Liczba płytek krwi jest prawidłowa. O ile nie występują zaburzenia krzepnięcia, wybroczyny, nie ma powodu do niepokoju.

Niepokojący zaś jest znacznie przyspieszony OB, wykładnik stanu zapalnego. Może świadczyć o ostrym bądź przewlekłym procesie. Konieczna jest wizyta u lekarza, który na podstawie wywiadu i badania ukierunkuje diagnostykę.

Pozdrawiam