Wynik i interpretacja badania krwi u 37-latka

Witam serdecznie, właśnie odebrałem wyniki badań i niestety wiele wartości jest znacznie przekroczonych: Lukocyty 11,3 tys, płytki krwi 134 tys, PDW 22,4 fl, MPV 13,8 fl , P-LCR 54,7 %. Reszta wyników w normie laboratoryjnej. Bardo proszę o interpretację, czy mam pilnie zgłosić się do lekarza? Z góry dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi podwyższenie poziomu krwinek białych oraz obniżenie poziomu płytek krwi wraz z pozostałymi nieprawidłowościami (podwyższony płytkokryt, MPV, itd.). Ze względu na powyższe zmiany konieczna jest dokładniejsza diagnostyka, a przede wszystkim zestawienie wyniku z danymi klinicznymi. Sugeruję zatem konsultację z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.