Mały guzek na piersi

Witam! Mam 15 lat już 2 razy miałam guzek na piersi teraz jest trzeci w przypadku tamtych chodziłam do ginekologa i dostałam maść. Powoli mi przeszło. Ale niedawno zauważyłam mały guzek na piersi nic mnie nie boli nie mam powiększonych węzłów chłonnych pod pachą ani nie odczuwam jakiś innych dolegliwości. Guzek ma niecały 1 cm. Czy mi coś dolega. Proszę o odpowiedź i dziękuje !!

Lek. Marta Gryszkiewicz

Każda tego typu zmiana powinna zostać skonsultowana z lekarzem i poddana badaniu klinicznemu. Lekarz (np. ginekolog) w razie wątpliwości co do charakteru zmiany może zlecić dodatkowe badanie - USG piersi. Dopiero na tej podstawie będzie możliwe określenie typu zmiany i zastosowanie odpowiedniego jej leczenia.

Proszę zrobić badanie Usg , które roztrzygnie czy guzek dotyczy samych piersi czy skóry na piersiach?
Pozdrawiam DK