Mam 21 lat. Czy mam coś z sercem?

Czasem odczuwam ukłucie w okolicy serca i mam wtedy wrażenie że zaraz zasłabnę,miałam robione EKG serca niedawno i lekarz powiedział że wszystko jest w porzadku że to objaw nerwicy.Czy choroby serca szybko się rozwijają czy raczej z wiekiem?Bardzo się martwie że mam słabe serce czy może tak być w młodym wieku proszę o pomoc i odpowiedz.
ponad rok temu

Jak wygląda zawał serca?

Około 300 Polaków dziennie doświadcza zawału serca. Aby lepiej zrozumieć na czym polega, by móc się przed nim chronić, warto wysłuchać prof. dr hab. Zbigniewa Gacionga. Wyjaśnia, co może wywołać zawał serca oraz jak wygląda późniejsze leczenie.

Szanowna Pani,

Krótkotrwały ból w okolicy serca o charakterze kłucia u osoby młodej  w większości przypadków nie świadczy o patologii.
Zwłaszcza jeśli pojawia się sporadycznie, głównie w sytuacjach stresowych.

Choroby serca występowć mogą w każdym wieku. Oczywiście u ludzi młodych dominują inne niż u starszych. Młodzi częściej cierpią na wady wrodzone, choroby uwarunkowane genetycznie, metaboliczne. U starszych przeważają choroby spowodowane miażdżycą.

Jeśli ból niepokoił Panią, dobrze,że dla własnego spokoju zrobiła Pani EKG. Rozumiem, że widział je lekarz i stwierdził, że nie ma powodów do niepokoju. Myślę, że może Pani mu zaufać. Badanie można za jakiś czas powtórzyć, ewentualnie wykonać ECHO serca.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty