Bolesność okolicy serca, duszności a praca fizyczna

czy cisnienie 106/65 puls 77 w wieku 32 lat to bardzo niskie wartosci czy raczej dopuszczalne,i czy przez takie cisnienie moze pobolewac serce i odczuwalna dusznosc,jestem mezczyzna pracuje fizycznie i od paru miesiecy borykam sie z takim problemem,wykonane echo i ekg wysilkowe nic nie wykazaly ale tam cisnienie bylo duzo wyzsze efekt stresu,bol w okolicy przysercowej towazyszy mi od 2 mieseiecy kazdego dnia i martwie sie ze to cos z sercem mimo wszystko bol odczuwalny jest jakby z oniuszka serc

Lek. Katarzyna Szymczak

Pana ciśnienie oraz pul są jak najbardziej w normie. Jeśli miał Pan już wykonane zarówno ekg wysiłkowe jak i echo serca, które nie wykazały nieprawidłowości myślę, że można wykluczyć sercowe pochodzenie bólu. Ból w klatce piersiowej może pochodzić także od mięśni, nerwów czy struktur kostnych klatki piersiowej oraz innych narządów np. w chorobie refluksowej przełyku.
Pozdrawiam