Budzenie się z szybkim biciem serca

Witam. Mam pytanie. Od jakiegos czasu , w nocy budze sie z szybkim biciem serca . Mierze sobie cisnienie i dzisiaj miezac na prawej rece mialem 165/75 , a na lewej 125/65 . Po kilkunastu minutach cisnienie wraca do normy ze wskazaniem , ze na prawej jest zawsze wyzsze. Mialem wszystki badania krew , mocz , ekg holter , wysilkowe , echo , serce super. W ciagu dnia mam wzorowe cisnienie. Co noc sytuacja sie powtarza i szybko sie stabilizuje. W czym lezy przyczyna ? Pozdrawiam

Witam. Skoki ciśnienia prawdopodobnie mają podłoże psychogenne i wiążą się z marzeniami sennym. Być może w ostatnim czasie w Pana zyciu miały miejsce jakieś stresogenne zdarzenia mogące powodować takie skoki ciśnienia.