Upośledzenie funkcji rozkurczowej lewej komory serca

Pytanie do kardiologa, bo przebytym badaniu echo serca stwierdzono u mnie upośledzenie funkcji rozkurczowej lewej komory serca, Frakcja EF 75%, podczas badania miałem wysokie tętno 94 na min i cisnienie 140/80 reszta badania prawidłowa, niepokoi mnie to upośledzenie funkcji rozkurczowej i chciałbym wiedzieć czy to mogło być spowodowane tym ze tetno i cisnienie podnisło mi sie ze stresu przed badaniem bo na codzień mam prawidłowe ,mierze od dwoch lat tetno spoczynkowe ok 65 min, cisnienie norma

Lek. Katarzyna Szymczak

Upośledzenie funkcji rozkurczowej to wynik przewlekłych zmian, nie chwilowo podwyższonego tętna i ciśnienia. Ma Pan jakieś inne objawy? jak z tolerancją wysiłku fizycznego?
Pozdrawiam