Upośledzona relaksacja lewej komory serca w wyniku echa serca

W badaniu echa serca we wnioskach lekarz napisał: "Upośledzona relaksacja lewej komory serca", co to znaczy dla pacjenta,co zastosować, jakie jeszcze zrobić badania?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Upośledzona relaksacja lewej komory oznacza cechy upośledzonej funkcji rozkurczowej lewej komory. Proszę skonsultować się ze specjalistą kardiologiem, który zlecił wykonanie badania. Dalsze postępowanie będzie zależało od pełnych danych klinicznych.