Mam czerwoną, swędzącą wysypkę: co robić?

Witam. Od kilku dni mam wysypkę na brzuchu pod pachami itp. Wysypka jest czerowna i strasznie swędzi. Ostatnio zaczęły boleć mnie plecy w okolicach łopatek, niedawno byłem chory. Zażywałem sporo tabletek na ból gardła. Czy to może być alergia? Wysypka powiększa sie od kilku dni i nie wiem co robić. Proszę o odpowiedź!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Niestety w ramach porady internetowej nie mamy możliwości dokładnej oceny morfologii opisanych przez Pana zmian. Zdecydowanie powinien się Pan jednak skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu lub dermatologiem, który zbada Pana, zbierze wywiad oraz oceni zmiany. Na tej podstawie lekarz dobierze też odpowiednią formę leczenia w postaci leczenia przyczynowego lub objawowego.