Swędząca czerwona wysypka na całym ciele

Mam 21 lat. Jestem mężczyzną. Na początku wysypka, a raczej bąble zaczęły pojawiać się na dłoniach, między palcami. Była w nich biała "ropa". Teraz czerwona, strasznie swędząca wysypka pojawiła się na brzuchu, pod pachami i na nogach. W dzień jeszcze da się wytrzymać, ale w nocy spać nie można:/ Wysypka zaczęła się jakieś 5-6 dni temu i jest coraz gorzej, strasznie to wygląda. Ogólnie czuję się dobrze, tylko to swędzenie. Co to może być? Konieczna jest wizyta u dermatologa? Dodam, że nigdy nie miałem problemów z czymś takim, alergikiem również nie jestem.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Tak, konieczna jest wizyta u dermatologa. Bardzo ważne jest obejrzenie przez lekarza zmian skórnych. Na podstawie samego opisu diagnoza nie jest możliwa- w obliczu mnogości zmian skórnych, których morfologia jest niekiedy łudząco podobna bardzo łatwo o popełnienie błędu. Proszę więc nie zwlekać z wizyta u dermatologa, a przed nią przypomnieć sobie czy miał Pan ostatnio kontakt z nietypowymi substancjami, jadł Pan jakąś nowa potrawę etc.

Pozdrawiam