Mam na języku czerwone krostki: Co mogę z tym zrobić?

Witam. Od około 1 roku mam czerwone krostki na języku (lekko pieczą), najwięcej przy czubku. Nie wiem od czego. Co mogę zrobić aby zniknęły? Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy mogą sugerować zapalenie języka.
Aby określić dokładną przyczynę wskazane jest badanie laryngologiczne oraz ewentualne badania dodatkowe. Po ustaleniu właściwego rozpoznania będzie możliwe zastosowanie odpowiedniego leczenia.
W przypadku potwierdzenia podejrzewanej przyczyny warto zastanowić się czy problem nie wystąpił w przebiegu choroby ogólnoustrojowej np awitaminozy.
Proponuję skonsultować problem z laryngologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl