Mam zatkane uszy, bół z tyłu głowy i drgawki?

Mam 35 lat, od dwóch tygodni mam uczucie zatkanych uszu, nie trwa to cały czas lecz z przerwami.  Występują też nudności, jadłowstręt, chwilowe zawroty głowy, wieczorami dochodzą ataki drgawek chociaż nie mam gorączki.  Do tego wszystkiego dołączył jeszcze ból z tyłu głowy. Jestem bardzo osłabiona i ogólnie czuję się źle. Laryngolog nic nie stwierdził, przepisał mi krople do nosa i eurespal, twierdząc, że to powikłanie po przebytej infekcji. Nie pomogło.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety nie wiem, co to oznacza stwierdzenie "ataki drgawek"? Czy to uczucie wewnętrznego drżenia, czy takie drżenie jak przy gorączce, czy jeszcze coś innego? Dlatego trudno się do tego ustosunkować. W razie wątpliwości co do tych "drgawek" należy skonsultować się z neurologiem. Ponadto neurolog będzie mógł się odnieść do zawrotów głowy i bólu głowy.

Uczucie zatkanych uszu rzeczywiście jest typowe dla infekcji (zwłaszcza gdy obu na raz), może świadczyć o infekcji w górnych drogach oddechowych, również o zapaleniu zatok. Ponadto należy wykonać badanie morfologii i CRP, aby sprawdzić, czy są cechy infekcji.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!