Maści rozgrzewające w czasie ciąży

Witam. Wizyte u lekarza mam dopiero za 2 tyg.Chciałam spytac czy w ciazy mozna uzywac jakies MASCI ROZGRZEWAJACE?? ostatnio czasami lapie mnie skurcz lydki.. a czytalam ze dobrze jest zapobiegawczo na noc masowac taka lydke mascia rozgrzewajaca.. i bola mnie tez plecy z lewego boku (prawdopodobnie nerka) lekarz przepisal mi Urofuraginum.. ale chcialabym wiedziec czy w tych miejscach stosowanie masci rozgrzewajacych bedzie bezpieczne dla Maluszka?? jestem w 34 tc i nie chcialabym ryzykowac ;(

Lek. Marta Gryszkiewicz

Maści rozgrzewające nie są lekami, a co za tym idzie ich wpływ na płód nigdy nie został przebadany. Dlatego też nie zaleca się "na wszelki wypadek" stosowania tego typu maści podczas ciąży.