MCHC poza normą - czy to alergia?

Właśnie odebrałam wyniki badan krwi. Są następujące: leukocyty 8,1, erytrocyty 4,84, hemoglobina 14,2, hematokryt 44,7, mcv 92,4, mch 29,3, mchc 31,8, płytki krwi 197, limfocyty 31,1, inne(eo, bazo) 5,6, neutrofile 63,3, rdw-cv 13,2%, pdw 14,2, mdv 12, p-lcr 41,8%. Wszystko mieści się w odpowiedniej granicy, za wyjątkiem MCHC... Czy to znaczy, że mam anemię? Proszę o szybką odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdeczne.

Wyniki podanych przez Panią badań są prawidłowe. Graniczna wartość MCHC (średniego stężenia hemoglobiny w erytrocytach) przy braku odchyleń w innych składowych morfologii krwi, nie ma znaczenia diagnostycznego.