Męczący suchy kaszel

Witam! Od trzech miesięcy męczy mnie kaszel suchy i szybko się męczę. Miałam robione testy alergiczne, ale wykazały alergię w bardzo małym stopniu na kurz. Miałam robioną też spirometrię, wyszła bardzo dobrze, byłam także u pulmonologa, też nic nie znalazł, żadne leki wziewne nie pomagają mi. Ostatnio alergolog powiedziała mi, żebym poszła do kardiologa, że to może być od serca. Stąd moje pytanie od czego może być ten kaszel od jakieś choroby i do jakiego lekarza się udać? Dodam jeszcze, że nie palę papierosów.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

Witam! Przewlekły suchy kaszel może mieć wiele przyczyn. Do najczęstszych należą: POChP, nadwrażliwość oskrzeli oraz refluks żołądkowo-przełykowy. Pierwsze dwie przyczyny zostały wykluczone, a więc należy jeszcze rozważyć refluks żołądkowo-przełykowy jako potencjalną przyczynę. Na taką przyczynę kaszlu wskazuje dodatkowo wywiad (zgaga, nadkwaśność, pieczenie w klatce piersiowej). Wśród innych możliwych przyczyn mogą być: zwężenie zastawki mitralnej, kaszel poinfekcyjny oraz kaszel psychogenny. Kaszel poinfekcyjny zazwyczaj ustępuję do 8 tygodni, ale czasami może trwać nawet kilka miesięcy. Czasami nie udaje się odnaleźć przyczyny wówczas mówi się o kaszlu idopatycznym. Proponuję skonsultować problem z kardiologiem oraz laryngologiem. W przypadku konsultacji kardiologicznej może być wskazane wykonanie badania EKG spoczynkowego oraz ECHO serca. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy