Metaliczny i gorzki posmak w ustach

Witam,od paru dni mam metaliczny albo gorzki posmak w buzi. Co to może znaczyć?dziękuję za pomoc.

Szanowna Pani,

Warto wykonać podstawowe badania typu morfologia, ASPAT, ALAT, kreatynina, CRP, czy oznaczyć poziom wapnia we krwi. Metaliczny posmak może występować w różnych chorobach, a także może pojawiać się po przyjęciu pewnych leków, narażeniu na pewne szkodliwe czynniki. Ważne są elementy wywiadu i badanie fizykalne, warto więc, aby udała się Pani do swojego lekarza rodzinnego i opowiedziała o swoich dolegliwościach.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz