Metoda antykoncepcji dla 22-latki

Zaczęłam współżyć jakieś 2 miesiące temu. Za każdym razem zabezpieczamy się z partnerem (prezerwatywa), jednakże ja wciąż czuję się zestresowana (zwłaszcza że spóźniła mi się ostatnio miesiączka) , myslę o ciąży, która nie byłaby w tym momencie mojego życia wskazana, ze względu na studia itp. Chciałabym, aby moje macierzyństwo było świadome. I tu moje pytanie : jaka metoda antykoncepcji dla 22 latki jest dobra? Boję się skutków ubocznych jak dodatkowe kilogramy, problemy z biegunką itp...

Najlepiej, aby metodę antykoncepcyjną dla Pani dobrał ginekolog po przeprowadzeniu wnikliwego wywiadu oraz zbadaniu Pani. Najskuteczniejsze są metody hormonalne, jednak mają one określone skutki uboczne (aczkolwiek nie występujące u każdej pacjentki) i nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.