Miażdżyca kończyn dolnych, wysokie ciśnienie, zawroty głowy i gorsze widzenie u 77-latka

Mam 77 lat ,miazdzyce konczyn dolnych,jestem po wstawieniu stent'a,moge przejść bez bólu około 200m.Mam wysokie ciśnienie średnio 160/80, ktore nie spada pomimo brania leków( erbugal 0,8).Od dwóch dni zwłaszcza w nocy przy ciśnieniu 174/92 spada puls do 40 uderzeń na min. (wykazuje cisnieniomierz arytmie).Puls uderza tak: jeden dwa i jeden dwa i itd. Czuje zawroty głowy i gorsze widzenie. Biorę również rytmonorm 150. W dzień gdy chodzę arytmia mija pozostaje tylko wysokie ciśnienie.

WItam,

KOnieczna konsultacja przez lekarza prowadzacego, najpewniej potrzeba bedzie nieco zmodyfikowac dotychczasowe leczenie. Prosze zwrocic uwage ze istnieje duza roznica pomiedzy cisnieniem skurczowym (160) a rozkurczowym (80) - swiadczy to, ze w wyniku miazdzycy Pana tetnice staly sie "sztywnymi rurami". Raczej nie nalezy dazyc do bezwglednego obnizania cisnienia tetniczego, bo zbyt niskie cisnienie rozkurczowe ("dolne") moze uposledzac zaopatrzenie w tlen miesien sercowy. Do tego doklada sie arytmia, a gorsze widzenie i zawroty glowy wynikaja z niewystarczajacego przeplywu krwi przez mozg. Konieczna wizyta u prowadzacego kardiologa!

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga