Miejsce pracy a alergia na pył i kurz

Witam, prosze o porade od roku pracuje w miejscu gdzie dawniej prowadzona byla obróbka żeliwa. Teraz pracuje jako pracownik biurowy ale w biurze nadal znajduje sie bardzo duzo pozostałości po tej dzialalnosci. Pyłek jest wszędzie. Problem pojawil sie po kilku tygodniach pracy w tym miejscu a jest to pieczenie nozdrzy a wrecz palenie za nosem i katar. Czy to jest alergia na ten pyl kurz. Jak mozna nawilzyc taka sluzowke badz inny sposob zeby to zwalczyc. Dziekuje za pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

propnuję udac się dolekarza alergologa, być stosowanie maseczek ochronnych byloby skuteczne.