Miesiączka a operacja rekonstrukcji ACL

Witam. Pod koniec stycznia mam mieć operację rekonstrukcji ACL. W zeszłym miesiącu miesiączka niespodziewanie przyszła dwa dni wcześniej, co zmienia dzień jej nadejścia także w styczniu. Operacja przypadałaby wtedy podczas drugiego dnia miesiączki. Czy taki stan rzeczy może być przeszkodą w wykonaniu operacji? Czekam na nią 8 miesięcy i nie chciałabym stracić tego terminu.

Okres miesiączkowania jest przeciwwskazaniem do wykonywania dużych zabiegów, zwłaszcza ortopedycznych. Radzę w tej sprawie skonsultować się z ośrodkiem, gdzie ma być Pani operowana i ustalić termin zabiegu w okresie kiedy Pani nie będzie miesiączkowała.