Miesiączka, ból głowy i nudności po rozpoczęciu antykoncepcji hormonalnej

witam.gin zapisał mi anty daylette.zaczęłam je brac w 1 dzień cyklu.dzis wzięlam 10 tabletke a ja nadal mam okres, głowa mnie boli mam nudnosci.czy powinnam je odstawić.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, powinna Pani głosić się do ginekologa, gdyż może się okazać, że konieczna jest zmiana tabletek antykoncepcyjnych, zwłaszcza, jeżeli dolegliwości będą się nasilać.
Oczywiście - w każdym momencie można dostawić Daylette - należy jednak pamiętać, że przestanie też wtedy działać ochrona antykoncepcyjna.