Miesiączkowanie 12-letniej córki

Moja prawie 12 letnia córka od 4 miesięcy miesiączkuje. Pierwsze dwie były w 28 dniowym odstępie a następne z 3 tygodniowym odstępem. Czy to jest powód do niepokoju? Dodam, że nie towarzyszą temu niepokojące objawy, zwykły, niezbyt duży ból podbrzusza. Miesiączką trwa 7 dni i jest skąpa przez pierwsze dni a potem już tylko plamienie. Przyznam, że wolałabym nie iść jeszcze z nią do ginekologa.

To raczej nic niepokojącego. Zwłaszcza, że córka dopiero co zaczęła miesiączkować i poza tym jeszcze jest w młodym wieku.