Mięśniaki macicy i tabletki antykoncepcyjne

Witam, Dwa miesiące temu wykryto u mnie mięśniaki (1 większy 1,3 cm i dwa mniejsze). Od 1.5 roku zażywam tabletki antykoncepcyjne. Czy to one, ze względu na zawartość estrogenów, mogą być przyczyną mięśniaków i czy w związku z tym powinnam je odstawić, czy też może to jeszcze pogorszyć sytuację?

Nie da się na to jednoznacznie odpowiedzieć. Wybiera się po prostu mniejsze zło. Czyli ryzyko bardzo wolnego wzrostu mięśniaka niż nieplanowana ciąża w macicy mięśniakowatej.