Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mięśniaki macicy u 46-latki a szanse na ciążę

mam 46 lat i chciałabym zajść w ciążę... mój partner ma 36lat i domaga się ode mnie potomka... niestety lekarz ginekolog 3 lata temu stwierdził u mnie mięśniaki, które podobno uniemożliwiają mi zajście w ciążę... tylko ja nie mam żadnych objawów-typu: nieregularne i obfite miesiączki, bóle podbrzusza, cytologia jest pozytywna,wg mnie wszystko jest ok... Mój lekarz jednak wpisał mnie na liste kobiet bez szans na potomstwo.... czy jest na to jakaś rada??
KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu

Bóle menstruacyjne

Mięśniaki macicy są jedną z licznych przyczyn prowadzących do braku możliwości zajścia w ciążę. Zależy to od ich wielkości a przede wszystkim od lokalizacji. U kobiet z mięśniakami macicy mogą być kłopoty z zajściem w ciążę lub z jej utrzymaniem. Nie znająć wyniku badania usg dopochwowego-ocena narządu rodnego nie można ocenić czy Pani jest w stanie zajść w ciążę?

Doświadczona specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się w leczeniu nietrzymania moczu i atrofii pochwy. Wykładowca Laser and Health Academy.
0

Aby udzielić odpowiedzi na Pani pytanie należy znać wynik badania usg dopochwowego oceniającego narząd rodny. Ilość, wielkość oraz lokalizację mięśniaków dopiero na tej podstawie można udzielić porady.

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy