Mięśniaki macicy u 46-latki a szanse na ciążę

mam 46 lat i chciałabym zajść w ciążę... mój partner ma 36lat i domaga się ode mnie potomka... niestety lekarz ginekolog 3 lata temu stwierdził u mnie mięśniaki, które podobno uniemożliwiają mi zajście w ciążę... tylko ja nie mam żadnych objawów-typu: nieregularne i obfite miesiączki, bóle podbrzusza, cytologia jest pozytywna,wg mnie wszystko jest ok... Mój lekarz jednak wpisał mnie na liste kobiet bez szans na potomstwo.... czy jest na to jakaś rada??

Witaminy w ciąży

Mięśniaki macicy są jedną z licznych przyczyn prowadzących do braku możliwości zajścia w ciążę. Zależy to od ich wielkości a przede wszystkim od lokalizacji. U kobiet z mięśniakami macicy mogą być kłopoty z zajściem w ciążę lub z jej utrzymaniem. Nie znająć wyniku badania usg dopochwowego-ocena narządu rodnego nie można ocenić czy Pani jest w stanie zajść w ciążę?

Aby udzielić odpowiedzi na Pani pytanie należy znać wynik badania usg dopochwowego oceniającego narząd rodny. Ilość, wielkość oraz lokalizację mięśniaków dopiero na tej podstawie można udzielić porady.