Mięśniakowatość macicy a konieczność wykonania zabiegu operacyjnego
Dziś dowiedziałam się od lekarza ginekologa,ze moja macica musi zostać usunięta z powodu mięśniakowatości, ,jest cała jak jeden wielki mięśniak. Mam 49 lat,urodziłam 3 dzieci, czuje się silna i zdrowa. Od około 5 lat biorę leki regulujące miesiączkę, obecnie od roku Klimonorm. 4 miesiące temu miałam USG, które wykazało powiększoną i mięśniakowatą macicę.Dzisiaj badanie pokazało, że macica nie uległa powiększeniu.Czy powinnam poddać się operacji usunięcia macicy?Jeśli nie -co mi grozi?

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Proponuję kierować się zaleceniami lekarza badającego. Lekarz wykonujący badanie ma najlepszy obraz kliniczny pacjenta. Nie leczony mięśniak macicy może przekształcić się w nowotwór złośliwy.