Nowotwór piersi i mięśniaki macicy

dzień dobry ,, otrzymałam diagnozę ,, i mam nowotwoe piersi ,,, jeszcze nie operowany ,, jednocześnie wiem ze mam dwa mięśniaki w tylnej scianie macicy jeden i drugi na scianie bocznej ,, czy musze je natychmiast usunąć? czy sa one powiazane z nowotworem w piersi ,,, czy maja wpływ na rozwój choroby? proszę o odpowiedz i pozdrawiam Bozena B.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Mięśniaki są zmianami typu łagodnego. Nie mają związku z nowotworem piersi. W pierwszej kolejności powinna Pani zająć się leczeniem zmian w piersiach. Proszę udać się na wizytę do lekarza, który pokieruje procesem leczniczym.