Mięśnie przykręgosłupowe symetryczne
Opis badania rezonansu magnetycznego odcinka L-S: "Cech dyskopatii i ucisku struktur nerwowych nie wykazano. Zwracają uwagą ogniskowe zmiany o charakterze ostrego i aktywnego obrzeżku szpiku (Modic I) w przykrążkowych częściach trzonów L1, L3, L5, S1- zmiany przeciążeniowe i ostre przepukliny dotrzonowe z najpewniej uszkodzeniem ostrym płytek granicznym L1 i L5 (guzki Schmorla). Mięśnie przykręgosłupowe symetryczne. Poza tym sygnał szpiku prawidłowy" Proszę o diagnozę. Z góry dziękuję

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.