Mniejszy płód w porównaniu z datą ostatniej miesiączki

Witam! Spóźniał mi się okres (powinnam mniej więcej dostać go ok 22 lutego) tydzień po spodziewanej miesiączce zrobiłam test i wyszedł negatywny a okresu dalej nie miałam. Odczekalam i zrobilam kolejny test ktory byl pozytywny wiec udalam sie do lekarza ktory potwierdzil ciaze ale zmartwilam sie bo powiedzial ze ciaza jest mniejsza w porownaniu z data ostatniej miesiaczki. Czy to mozliwe i czy z plodem jest wszystko w porzadku?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, zdarzają się odchylenia. Metoda obliczania wieku płodu na podstawie OM nie jest metodą idealną bo nie zakłada możliwości opóźnienia owulacji. Póki co nie ma się czym przejmować. W kontekście oceny dobrostanu płodu wiążące będzie badanie USG w 12 tygodniu ciąży.