USG w ciąży a data zapłodnienia

witam.4 listopada bede miala robione pierwsze usg.jestem w ciązy,lekarz i badania potwierdziły.8 wrzesnia mialam okres.26 wrzesnia wspolżyłam z partnerem i było bez zabezpieczen.wiec podejrzewam ze to wtedy sie stało.kilka dnbi wczesniej mialam stosunek z kim innym ale byl przerywany i nie do konca,partner nie doszedł.Prosze powiedziec czy na usg co do dnia dowiem sie ile ciąza ma dni?od kiedy to jest liczone?od miesiaczki czy ewentualnego zapłodnienia?pozdrawiam

Wiek ciąży / badanie USG / określa się na podstawie daty ostatniej miesiączki /oblicza komputer / oraz pomiarów wielkości płodu. Obliczony wg. tych metod wiek ciąży u niektórych pacjentek może się pokrywać.