Rozbieżność w dacie zapłodnienia a USG ciąży

ostatnia @mialam 10.07 cykle 31dniowe.23.08 mialam pierwsze usg ciazy na ktorym stwierdzono pecherzyk ciazowy o nieregularnym ksztalcie 5mm x 12mm.nastepne usg mialam 01.10 termin porodu wyszedl na 02.05. 15. na podstawie tego usg lekarka stwierdzila ze do zaplodnienia doszlo miedzy 8a10sierpnia.co powinnam myslec o tym terminie zaplodnienia w odniesieniu do pierwszego usg? poniewaz wydaje sie dosc dziwne ze p.gin widziala np.13czy 15dniowa ciaze na 1usg.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Najskuteczniejszą metodą określania wieku ciążowego jest data ostatniej miesiączki i to według niej oblicza się wiek ciążowy, USG korygujące ten wiek wykonuje się do 11 tygodnia ciąży. Później jest już niemiarodajne.
Pozdrawiam