Mocny ból dziąsła po prawej stronie na dole

Dzień dobry, Od czterech dni czuję dość mocny ból dziąsła, po prawej stronie na dole. Teraz mam wrażenie nabrzmienia policzka/dziąsła i ciężko jest mi gryźć. Ból jest promieniujący. Podejrzewam, że może to być wyrzynająca się ósemka. Na górze mam już dwie ósemki, ale ich wyrzynania w ogóle nie czułam. Co to może być? Do dentysty będę mogła udać się dopiero po weekendzie, co powinnam przez ten czas robić, by nie pogarszać stanu i bólu? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest badanie lekarskie aby moc coś więcej powiedziec. jezęli bol jest na tyle nasilony to proszę udąc się na dyzur stomatologiczny 24h

Tak - jest to wyrzynająca się ósemka.Jeżeli nie ma nic w domowej apteczce proszę udać się do pobliskiej apteki i farmaceuta coś konkretnego poleci.