Mokry kaszel i zatkany nos u 5-miesięcznego dziecka

Witam , Mój 5 miesięczny synek od 2 dni ma mokry kaszel i zapchany nos. Po wczorajszej wizycie przychodni zostały przepisane dwa syropy na kaszel. Synek dziś nie mógł spac ciagle sie budził kaszlał i płakał. Podejrzewam ze boli go tez gardło , czy moge mu podac bezpieczny lek bez recepty ? Martwie sie ze te dwa syropki nic nie dadza i rozwinie sie cos gorszego ..Proszę o pomoc. Zaznacze ze synek nie ma goraczki

Lek. Marta Gryszkiewicz

Decyzję o sposobie leczenia podjął pediatra na podstawie badania klinicznego. Proszę w związku z tym stosować się do powyższych. Nos może Pani przedmuchiwać dziecku solą morską (np. preparat Sinomarin). Gdyby pojawiła się gorączka wskazana kontrola u pediatry.