Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego dziecko ma tak zatkany nos?

Witam! Rozkladam ręce z bezsilności na katar i kaszel mojego synka, 3 letni chłopcZyk od 2 miesięcy non stop kaszle, dzień i noc buzia się nie zamyka. Ma stwierdzana astmę leki od alergii. Dajemy ventolin, froksidal, singular, rupafin. Nawet do nosa na stałe nasometin. W nocy oddycha przez buzie A gdy chce przez nos to zaraz kaszle mocnym mokrym katarem przez kilka sekunt. Ciągle słychać jak ma zapchany nos czy to w dzień czy w nocy. Proszę o poradę
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania

Przyczyną może być infekcja, lub problemy z zatokami. Sugeruję wizytę u dobrego pediatry, który spróbuje znaleźć przyczynę objawów i zdecyduje o leczeniu. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy