Mokry kaszel po grypie u 30-latki

Witam!Jestem świeżo po przebytej grypie,za kilka dni kończy mi się chorobowe i będę musiała wrócić do pracy.Czuję się już dobrze tylko mam jeszcze lekki mokry kaszel.Jak byłam u lekarza na kontroli to lekarz słyszał jak kaszlę,jednak nic na to nie mówił.Nie męczy to mocno,ale co jakiś czas muszę odkaszleć.Martwi mnie trochę ten kaszel.Zrobiłam sobie syrop z cebuli. Jak długo po grypie może doskwierać lekki mokry kaszel,czy oprócz syropu z cebuli powinnam coś jeszcze stosować czy czekać aż minie?

Witam!
Kaszel może się jeszcze utrzymywać przez pewien czas - dopóki jest tendencja do jego zmniejszania się, a Pani czuje się coraz lepiej to nie ma powodów do obaw. Jeśli kaszel by się nasilił lub dołączyły się inne objawy, należy zgłosić się do lekarza. Myślę jednak, że wypoczynek w domu przez kilka najbliższych dni powinien załatwić sprawę. Proszę dużo pić, syrop z cebuli również jest dobrym pomysłem. Jeśli miałaby Pani problem z odkrztuszaniem proponuję zaopatrzyć się w aptece w środek wykrztuśny, np. ACC i stosować zgodnie z ulotką.