Jak leczyć uciążliwy mokry kaszel?

Witam! Od 3 tygodni męczy mnie mokry kaszel, drapanie w gardle, gorączka i ból w klatce piersiowej. Na początku leczyłam się sama syropem na kaszel, lekami przeciwgorączkowymi i tabletkami na gardło z apteki. Gdy to nie przyniosło efektów po kilku dniach poszłam do lekarza. Okazało się, że to grypa. Leżałam w łóżku, brałam leki przepisane przez lekarza. Po 9 dniach byłam na kontroli. Czułam się lepiej choć męczył mnie jeszcze mokry kaszel. Lekarz zalecił stosować syrop wykrztuśny i mówił, że mokry kaszel może jeszcze występować, ale będzie już miał tendencje do ustępowania. Po syropie zdecydowanie częściej odkrztuszam wydzielinę. Od początku choroby minęły 3 tygodnie, a do dziś nie przeszedł mi mokry kaszel. Nie wiem już co robić. Od ciągłego kaszlu boli mnie brzuch na wysokości płuc. Czy może to być powikłanie po grypie? Jak długo trwa leczenie zapalenia płuc? Kiedy ustąpi mokry kaszel? Czy powinnam wykonać RTG klatki piersiowej?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ponowna kontrola u lekarza rodzinnego i dalsze postepowanie