Co może oznaczać ból gardła, mokry kaszel i gorączka?

Witam! Mojemu chłopakowi od kilku dni dolega drapanie w gardle, mokry kaszel i gorączka. Chłopak nie był u lekarza, twierdzi, że to tylko przeziębienie i mu samo przejdzie. Widzę, że jest osłabiony, leży w łóżku i nic mu się nie chce. Brał jedynie tabletki na gardło, ale nic nie pomogły. Coraz bardziej męczy go mokry kaszel. Gorączka 38,5. Zrobiłam mu syrop z cebuli, ale on nie chce. Za kilka dni mamy iść na wesele. Co może oznaczać ból gardła, mokry kaszel i gorączka? Jakie leki zastosować?

Lek. Katarzyna Szymczak

Bez zbadania ciężko coś doradzić, objawy wskazuja na infekcje wirusowa, na mokry kaszel można stosować syropy wykrztuśne np. typu flegamina czy ACC (tylko do godz 16) leki przeciwgorączkowe, nawodnienie i odpoczynek. W razie braku poprawy sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam