Jaki syrop zastosować na kaszel i bóle gardła?

Dzień dobry! Mój chłopak ma katar, boli go gardło, ale już mniej i od wczoraj ma kaszel. Kaszel jest mokry. Widać, że kaszel go męczy i że trudno mu odkrztusić zalegającą wydzielinę. Zrobiłam mu syrop z cebuli, ale nie bardzo pomaga. Mówiłam, że nie zaszkodzi jak zbada go lekarz, ale on nie chce iść. Twierdzi, że to tylko zwykłe przeziębienie i że katar i kaszel sam mu przejdzie. Dziś mija druga doba od kiedy chłopak kaszle na mokro. Kaszel go męczy tak jak wczoraj. Jaki syrop mogę mu kupić?

Lek. Katarzyna Szymczak

Syrop wykrztusny z acetylocysteina np ACC lub brimheksyna np flegamina, stosować tylko do godz 16.
Pozdrawiam