Morfologia i rozmaz manualny

Witam. Mam 24 lata. Zrobiłam badania krwi: MORFOLOGIA + RETIKULOCYTY + ROZMAZ MANUALNY.Podaję te, które odbiegają od normy:[ Badanie /Wynik/ Jedn. /(Zakres ref.) /Norma /L-H]; Leukocyty 13,52 tys/μl (4) 10,00 H; Hematokryt 36,9 % (38) 45,00 L; Płytki krwi 414 tys/μl (150) 400,00 H; LYM% - limfocyty 22,3 % (25) 45,00 L; NEU#- neutrocyty 9,21 tys/μl (2,25) 7,35 H; Limfocyty 22 % (25) 45,00 L; Ret M%-ret. o średniej zaw. RNA 2,1 % (5) 20,00 L. Czy mogą one świadczyć o jakiejś poważnej chorobie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane nieprawidłowości, tj. leukocytoza z przesunięciem w kierunku granulocytów obojętnochłonnych oraz niewielki wzrost płytek najczęściej są wynikiem infekcji o etiologii bakteryjnej. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji proszę skonsultować się z lekarzem, który zlecił wykonanie badania. Konieczne jest bowiem zestawienie wyniku badania z Pani stanem klinicznym/historią choroby.