Morfologia, lekki ból gardła i wcześniejsza operacja

Witam. Bardzo proszę o interpretację wyników krwi: krwinki białe 4,65 G/L (norma 4-10), neutrocyty 41,3% (norma 45-75), monocyty 12,50% (norma 0-10), eozynocyty 7,11% (norma 0-5), anizocytoza krwinek czerwonych 15,4% (norma 11,5 - 14,5), anizocytoza płytek krwi 21,7 (norma 12,0 - 19,0), OB 25mm/1 godz. Podałam tylko te wyniki, które są zaznaczone jako nieprawidłowe, reszta jest dobra. Mam 31 lat i dwa dni przed badaniem lekko bolało mnie gardło. Pół roku temu miałam operację wyłuszczania torbieli ciałka żółtego na jajniku, teraz jest okej - co potwierdzono na badaniu usg. Czy mam się martwić? Pozdrawiam:))
31 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Mimo że zachwiany jest skład odsetkowy krwinek białych, to najważniejsze, że bezwzględne ich wartości (wyliczone na podstawie całkowitej liczby leukocytów) mieszczą się w granicach normy. Nieco podwyższone OB świadczyć może o infekcji (związanej z bólem gardła, o którym Pani pisze). Wskaźnik anizocytozy (zróżnicowania krwinek czerwonych i płytek krwi pod względem wielkości) należy interpretować razem z pozostałymi parametrami morfologii.

Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty