Morfologia, lekki ból gardła i wcześniejsza operacja

Witam. Bardzo proszę o interpretację wyników krwi: krwinki białe 4,65 G/L (norma 4-10), neutrocyty 41,3% (norma 45-75), monocyty 12,50% (norma 0-10), eozynocyty 7,11% (norma 0-5), anizocytoza krwinek czerwonych 15,4% (norma 11,5 - 14,5), anizocytoza płytek krwi 21,7 (norma 12,0 - 19,0), OB 25mm/1 godz. Podałam tylko te wyniki, które są zaznaczone jako nieprawidłowe, reszta jest dobra. Mam 31 lat i dwa dni przed badaniem lekko bolało mnie gardło. Pół roku temu miałam operację wyłuszczania torbieli ciałka żółtego na jajniku, teraz jest okej - co potwierdzono na badaniu usg. Czy mam się martwić? Pozdrawiam:))
31 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Mimo że zachwiany jest skład odsetkowy krwinek białych, to najważniejsze, że bezwzględne ich wartości (wyliczone na podstawie całkowitej liczby leukocytów) mieszczą się w granicach normy. Nieco podwyższone OB świadczyć może o infekcji (związanej z bólem gardła, o którym Pani pisze). Wskaźnik anizocytozy (zróżnicowania krwinek czerwonych i płytek krwi pod względem wielkości) należy interpretować razem z pozostałymi parametrami morfologii.

Pozdrawiam.