Most porcelanowy w metalu a wykonanie rezonansu magnetycznego

Dzień dobry! Chciałbym się dowiedzieć czy mogę zrobić rezonans kolana, jeżeli mam most porcelanowy na metalu. W skład wchodzi: Co 59,50% Cr 31,50% Mo 5% Si 2% Mn <1%> Fe <1%> C <1%> Te badanie muszę zrobić tylko nie wiem czy mi zrobią.Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Witam serdecznie,

Tak, można wykonać badanie MRI kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, ponieważ znajduje się w innej lokalizacji, niż ta, która ma być zbadana.
Przeciwwskazania względne – badanie może być przeprowadzone po uprzedniej konsultacji z lekarzem kierującym na badanie lub radiologiem. Są to:
- metalowe endoprotezy, szwy i ciała obce (np. aparat stały ortodontyczny) pod warunkiem, że znajdują się w innej lokalizacji niż badany obszar.
- pompa insulinowa – przed rozpoczęciem badania należy zdjąć pompę insulinową, transmiter oraz sensor i usunąć je z miejsca narażonego na promieniowanie.
- stenty w naczyniach wieńcowych- produkowane typy stentów są bezpieczne do badania rezonansem. Należy jednak pamiętać, że badanie MR może być przeprowadzone w sytuacji gdy od wszczepienia stentu minęło minimum 8 tygodni
- klipsy hemostatyczne np. po usunięciu pęcherzyka żółciowego, po upływie 6 tygodni od operacji.
- implanty ortopedyczne- sztuczne stawy, śruby, stabilizatory, badanie może zostać przeprowadzone po upływie 6 tygodni od operacji
- implanty soczewek
- implanty dentystyczne, wypełnienia, mostki mogą zniekształcać obraz tkanek w ich sąsiedztwie, przede wszystkim w okolicy jamy ustnej i nosogardła.
- wcześniejsze wystąpienie reakcji alergicznych.
- klaustrofobia.

Pozdrawiam.