Badanie rezonansem magnetycznym po zawale serca

Dzień Dobry. W pażdzierniku 2012r miałem zawał serca. W wypisie zostało napisane ,,...implantowano stent PROMUS Elelement NONORAIL 4,00x32mm.,, Pytanie.-1 czy mogę mieć zrobiony rezonans magnetyczny kręgosłupa odcinek szyjny i piersiowy? 2 Czy mogę korzystać z zabiegu krioterapii w komorze (całego ciała)? POZDRAWIAM. 58lat.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę w miejscu gdzie będzie Pan robił MR zadzwonić lub udać sie tam z kartą wypisową i zapytać na miejscu. Albo skontaktować się z lekarzem kardiologiem. Te nowe stenty nie są przeciwwskazaniem do MR, ale lepiej sie upewnic zawsze. jeśli chodzi o krioterapię też nie sądze by stent był przeciwwskazaniem, ewentulanie stan zdrowia.