Możliwość ciąży a wystąpienie się okresu

Witam, wraz ze swoim narzeczonym staramy się o dziecko. Kochaliśmy się w dni płodne 15-17listopada, natomiast dzień przed spodziewanym terminem dostałam miesiączkę tj.31listopada. Występują u mnie także takie objawy jak mdłości, niechęć do jedzenia a także wrażliwość na zapachy. Czy mimo, że pojawiła się miesiączka mogłam zajść w ciążę? Jeśli tak, kiedy badanie usg by wykazało ciążę i który byłby to tydzień?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Ciążę najlepiej zweryfikować za pomocą testu ciążowego z moczu lub laboratoryjnego oznaczenia poziomu betaHCG we krwi. Obydwa badania powinny być wiarygodne po tylu dniach od stosunku. Jeśli wyniki badań będą wskazywały na ciążę to warto udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.