Możliwość ćwiczeń na siłowni 1,5 roku po fundoplikacji Nissena

Witam półtora roku temu miałem wykonaną fundoplikację Nissena ( przepuklina roztwory przełykowego). Jako że sporo przytyłem postanowiłem zapisać na siłownię. Podczas treningów wiadomo wytwarza się dość duże ciśnienie w żołądku, czy jest to dla mnie niebezpieczne? Czy mogą te siatki puścić ? Czy ta operacja w pewien sposób mnie ogranicza? Dziękuję za odpowiedz

Sposób wykonania operacji ma zagwarantować normalne funkcjonowanie. Powstały zrost utrzymujący właściwy kąt żołądka powinien mieć dobrą wytrzymałość. Nie należy przestać uprawiać sportu, to nienaturalne. Może Pan co najwyżej zacząć od lżejszych ćwiczeń, żeby potem dostosować je do własnej wydolności i ewentualnych objawów.