Możliwość łączenia antykoncepcji zawierającej progestagen z tabletkami przeciwpadaczkowymi

Czy to prawda że mozna brac antykoncepcja zawierająca progestagen takie jak np mini pill azallia przy tabletkach przeviw padaczkowych kolidujacych z anty czyli takie co obniżają poziom. Podobno antykoncepcja zawierająca tylko progedtagen można śmiało łączyć z tabletki na epi. Jest trochę tych preparatów zawierających tylko ten hormon podaje tylko przykład mini pill.

Aleksander Ropielewski

Wszystko zależy od konkretnych preparatów i przyjmowanych dawek leków. Nie można udzielić uniwersalnej odpowiedzi.