Możliwość odziedziczenia raka trzustki po babci

Witam Czy rak trzustki może zostać odziedziczony po ojcu, którego matka zmarła na tą właśnie chorobę ?

Jeżeli ojciec nie chorował na raka trzustki, a w rodzinie nie ma innych raków, które wskazywałyby na jakiś zespół genetyczny, gdzie raków jest dużo (co najmniej kilka), wówczas ryzyko że Pan zachoruje na raka trzustki jest niskie, tj. takie jak w populacji, a na szczęście nie jest to częsty rak.