Możliwość podawania leków uspokajających dla wrażliwego dziecka

Mieszkam za granicą i mój 12 latek zaczął nowa szkole. Jest bardzo wrażliwym dzieckiem. Na każdy wyjazd, zmianę szkoły i jakakolwiek zmianę reaguje silnym stresem. Boli go brzuch, czasem ma biegunkę a zawsze wymiotuje. Oprócz wsparcia jakie ma w rodzicach chce zapytać o jakieś delikatne leki uspokajające. Przyznam że dziś dałam dziecku 1 tabletkę kalms-syn wazy 54kg-jesli ma to znaczenie.Mogę mu czasem dać ten lek, mimo że nie jest rekomendowany dla dzieci?Jeśli nie to co moge oprócz melisy?

Polecam udać się z dzieckiem do psychologa dziecięcego tak, aby mogło ono przeformułować swoje obecne podejście do zmiany na bardziej zdrowe i spokojne. Dawanie leków w tym wypadku nie zmieni nic w podejściu, a będzie działać tylko na objaw - zdenerwowanie i bóle. Jeśli dziecko teraz nauczy się spokojnego podchodzenia do zmiany, pozwoli mu to również później zachowywać większy spokój w trudnych sytuacjach jako dorosły. Być moze pomocny będzie psycholog szkolny? Pozdrawiam.

Zachęcam także do podjęcia psychoterapii. Leki działają doraźnie i tylko na objawy. Nie eliminują przyczyn trudności - braku poczucia bezpieczeństwa, sprawstwa, pewności siebie itp. Jeśli zmiana ma być trwała- leki nie wystarczą.

Witam,
Zachęcam przede wszystkim do poszukania źródła wspomnianych reakcji. Leki, nawet ziołowe, będą redukowały napięcie jednak nie wpłyną na mechanizm jego powstawania. Proponowałabym udać się z synem do psychologa dziecięcego, który będzie mógł przyjrzeć się genezie powstawania niepokoju i idących za nim objawów.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska