Możliwość rozprzestrzenienia się grzybicy stóp na inne części ciała

Dobry wieczór. Prawdopodobnie zaraziłam się, być może na basenie, grzybicą paznokci. Zakupiłam i stosuję od 3 dni Terbinafinę. Rozumiem, że istnieje łatwość zarażenia poprzez kontakt gołą stopą, ale jaka jest możliwość zarażenia, jeśli na nogach mam rajstopy i np. laczki domowe. Czy choroba nie rozprzestrzeni się na moje dłonie? Oczywiście zachowuję wszelkie środki ostrożności. Pozdrawiam - Jolanta

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Rozprzestrzenienie się choroby jest mało prawdopodobne przy zachowaniu podstawowych środków ostrożności.