Możliwość rozwarstwienia tętnicy szyjnej podczas wizyty u fryzjera

Czy jest mozliwym aby na wizycie u fryzjera( tak wyczytalem) nabawic sie rozwarstwienia tetnicy szyjnej wewne lub zewnetrznej? Słyszałem ze długotrwałe tylozgiecie glowy moze to spowodować. ostatnio u fryzjera myl mi glowe i tak zle siedzialem ze umywalka ubodla mnie w kregi. Doszly delikatne mroczki po czasie i slabo mi sie zrobilo. Po chwili wszystko przeszlo. Chwilke bolala glowa i ten tyl czyli kręgi. Myl mi ta glowe jakos 10 min. czy to chwilowe niedokrwienie czy mozliwe ze to rozwar

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowny Panie, najprawdopodobniej były to zmiany przejściowe. ryzyko rozwarstwienia tętnicy u fryzjera jest minimalne, jak w innej sytuacji dnia codziennego. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić konieczność dalszej diagnostyki.,

MichaĹ Kurek

Szanowny Panie!

Nie, nie jest możliwym aby doszło do urazu wspomnianego przez Pana.

z poważaniem
Michał Kurek

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisany scenariusz wydaje się być wysoce nieprawdopodobny. W razie wątpliwości proszę udać się do lekarza.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

jest to możliwe jednak, rzadko spotykane. Częściej w takiej sytuacji może wystąpić niedokrwienie spowodowane zwolnieniem przepływu krwi do mózgu. Aby rozstrzygnąć konieczna jest diagnostyka. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.