Uczucie strzelenia w szyi a możliwość rozwarstwienia tętnicy

Witam, dziś leżąc płasko na plecach ( śpiąc) miałam twarz przekręconą w lewą stronę. przebudziłam się i chciałam zmienić położenie głowy na prosto i strasznie w tym momencie strzeliło mi w szyi. czy jest możliwość aby w ten sposób osłabić tętnice i spowodować tętniaka lub rozwarstwienie tetnicy? czy to zwykłe " zastanie " stawów podczas snu. mam długą szyję i czasem strzela ale nie tak intensywnie. boję się. proszę o wyjaśnienie mechanizmu. pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Przyczyną jest mobilizacja stawów kręgosłupa szyjnego lub ścięgien mięśni szyi i grzbietu. Na pewno nie jest to objaw rozwarstwienia tętnicy.